کد خبر : 5059

ساداتی‌نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی؛

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی در جلسه امروز بررسی و تصویب شد و در دستور کار سه‌شنبه صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت.

سیدجواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در ، تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: طرح دو فوریتی اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی که امروز صبح در صحن علنی تصویب شده بود، با حضور نماینده شورای نگهبان، وزارت جهاد کشاورزی و اتاق تعاون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: جزئیات این طرح بعد از بحث و بررسی و اصلاحات لازم تصویب و قرار شد، روز سه‌شنبه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار بگیرد، براساس این طرح قیمت تضمینی گندم در سال 1399-1400 با استناد به همین قانون تعیین خواهد شد.

*تصویب اعمال ماده 234 درباره قانون تمرکز اختیارات واگذار شده وزارت جهاد به صمت

ساداتی‌نژاد اظهار کرد: در ادامه نشست اعمال ماده 234 درباره قانون تمرکز اختیارات واگذار شده وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت، بررسی شد و بعد از رای گیری اعمال ماده 234 نسبت به عودت این اختیارات به وزارت جهاد کشاورزی تصویب شد که در صحن قرائت خواهد شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه دولت در زمینه اجرای قانون تمرکز اختیارات واگذار شده وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت به وظایف خود عمل نکرده است، گفت: در زمان تصویب این قانون در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا شروطی برای وزارت صمت قید شد که باید براساس آن، این وزارتخانه نقشه راهی را برای تنظیم بازار تعیین می‌کرد.

وی تاکید کرد: وزارت صمت این شروط را رعایت نکرده و طی این یکسالی که اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به این وزارتخانه داده شده، ما عملا شاهد یک آشفتگی در محصولات غذایی و کشاورزی هستیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی