کد خبر : 5044

حسین زاده مطرح کرد:

نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی از هزینه ۶۱ هزار تومانی ثبت نام در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور، انتقاد کرد.

 

حسین حسین‌زاده  درباره ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور گفت: طبیعتا فارغ التحصیلان زیادی در کشور منتظر فراهم شدن فرصت شغلی مناسب هستند و با توجه به افزایش روند بازنشستگی کارمندان در سال های اخیر، برخی ادارات و سازمان های دولتی برای رسیدگی به امور به استخدام نیروی انسانی نیاز دارند.

این نماینده مردم در مجلس افزود: بی شک یکی از اولویت های  مهم کشور اشتغالزایی بوده و طبیعی است که امکان استخدام تمامی متقاضیان اشتغال در بخش‌های دولتی وجود ندارد اما این انتظار وجود دارد که در معدود استخدام های دولتی، عدالت رعایت شود البته همزمان با استخدام های دولتی با برنامه ریزی مناسب، باید شرایط اشتغالزایی و کارآفرینی در بخش های خصوصی فراهم شود.

حسین زاده گفت: برخی از جوانان گلایه هایی داشتند مبنی بر اینکه باید پذیرش از نیروهای متخصص و تحصیلکرده در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی بیشتر باشد چرا که تعداد شرکت کنندگان در آزمون با  تعداد نفرات برای تصدی عناوین شغلی مورد نیاز تناسبی نخواهد داشت.

 نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارش‌های رسیده هزینه ثبت‌نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور 61 هزار تومان است و این رقم برای افراد بیکار یا کسانی که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند با توجه به شرایط کنونی که خانوارها با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، بسیار است در هرصورت نباید حتی یک نفر که شرایط را دارا است بخاطر هزینه، در آزمون شرکت نکند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور  شد: در هر صورت باید از تمام ظرفیت ها برای اشتغالزایی استفاده شود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی