کد خبر : 4989

میرتاج‌الدینی در تشریح نشست امروز کمیسیون برنامه و بودجه؛

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: موضوع اشتغالزایی و فضای کسب و کار با حضور معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امروز بررسی شد و متاسفانه نرخ بیکاری از زمان شیوع کرونا منفی ۴ درصد رشد داشته است.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به حضور منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: منصوری گزارشی درباره اقدامات این وزارتخانه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای اشتغالزایی در کشور ارائه و اعلام کرد، تلاش ما پیش بردن بحث اشتغالزایی به همراه سیاست‌های رشد اقتصادی در کشور بوده است.

وی فعال کردن بخش‌های مختلف مانند صنعت، کشاورزی، آی‌تی، خدمات، شرکت‌های دانش بنیان و ... را راه ‌حل‌هایی برای رسیدن به رشد اشتغال پایدار در کشور دانست و اظهار کرد: براساس اعلام منصوری نرخ بیکاری در زمان شیوع کرونا در کشور یعنی از اسفند ماه سال گذشته تاکنون منفی 4 درصد رشد داشته و باید برای جبران و بازگشت به شرایط قبل برنامه‌ریزی فوق‌العاده و ویژه‌ای انجام داد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: براین اساس می‌توان با بهسازی سریع فضای کسب و کار، حمایت و فعالسازی بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن بویژه در بخش بافت فرسوده، توسعه بازار منطقه‌ای، تثبیت و حفظ اشتغال‌های موجود، اشتغالزایی در مرزها به منظور تبادل و تعامل بیشتر با کشورهای همسایه و توسعه سهم خود در بازارهای منطقه‌ای به رشد اشتغال و توسعه اقتصادی در کشور کمک کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی