کد خبر : 4898

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی:

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است آشنایی نزدیک نمایندگان با مشکلات مردم سبب تدوین طرح‌های کاربردی و اصلاح قوانین به نفع مردم خواهد شد.

محمد جواد عسکری ،  نظارت‌های میدانی نمایندگان مجلس را راهکاری موثر برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم دانست و گفت: از آنجا که طرح‌های عمرانی دچار رکود شده حضور نمایندگان مجلس می‌تواند محرکی برای از سرگیری ساخت و توسعه آن‌ها باشد، همچنین آشنایی نزدیک نمایندگان با مشکلات مردم سبب تدوین طرح‌های کاربردی و اصلاح قوانین به نفع مردم خواهد شد.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که تدوین برنامه‌های توسعه‌ای و بودجه سالانه از حساسیت بالای برخوردار است آگاهی دقیق نمایندگان از مشکلات مردم می‌تواند در تدوین اصولی‌تر این برنامه‌ها نیز تاثیرگذار باشد.

وی با اعتقاد به اینکه نمی‌توان منکر تاثیرات مثبت نظارت‌های میدانی نمایندگان از مناطق مختلف شد، اضافه کرد: به‌یقین گره‌ای از گره‌های مردم در پی این نظارت‌های میدانی باز خواهد شد و مسیر حل مشکلات مردم را سهل الوصل می‌کند.

به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، بسیاری از کاستی‌ها به راحتی قابل حل است اما به دلیل عدم نظارت و پیگیری به مشکلی حاد تبدیل شده‌اند به همین دلیل پیگیری نمایندگان در نظارت‌های میدانی حل مشکلات را در پی دارد

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی