کد خبر : 4803

دهنوی تاکید کرد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در شرایطی که بسیاری از فرودگاه‌های کشورمان، زیان‌ده شده‌اند «وزارت راه و شهرسازی» و «سازمان هواپیمایی کشوری» می‌توانند با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه‌ها و اشتغال‌زایی قابل توجه این صنعت، بر سایر حوزه‌های اقتصادی هم تاثیرات انعکاسی داشته باشند.

سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت؛

۱. در مجلس میزبان چند نفر از نخبگان صنعت هوایی بودم. پیشنهادات مهمی داشتند.

‌وقت آن رسیده که در کشور ما نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به صنعت هوانوردی عمومی توجه شود و نگاه‌ها از ایرلاین‌ها و تعداد مسافران بالا به هواپیماهای کوچک‌تر با ظرفیت حداکثر ۱۹ نفر معطوف شود.

‌۲. هوانوردی عمومی، کاربردهای متنوعی مانند ایرتاکسی‌ها، آمبولانس‌های هوایی، اطفای حریق، حمل بار سریع و پروازهای آموزشی دارد.

‌بیش از ۴۵۰ هزار فروند در حوزه هوانوردی عمومی در دنیا فعالیت می‌کنند در حالی‌که هواپیماهای فعال در خطوط هوایی سراسر دنیا نهایتا ۲۸ هزار فروند هستند.

‌۳. در شرایطی که بسیاری از فرودگاه‌های کشورمان، زیان‌ده شده‌اند «وزارت راه و شهرسازی» و «سازمان هواپیمایی کشوری» می‌توانند با توجه ویژه به حوزه هوانوردی عمومی علاوه بر حل مشکل فرودگاه‌ها و اشتغال‌زایی قابل توجه این صنعت، بر سایر حوزه‌های اقتصادی هم تاثیرات انعکاسی داشته باشند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی