کد خبر : 4784

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت مسکن در کشور شود، زیرا در هر صورت سرمایه گذاران این بخش به دنبال کسب سود و منفعت مالی از بورس هستند و تبعا این مکانیزم موجب افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی و سازمان بورس برای راه اندازی بورس مسکن تا یک ماه آینده، گفت: به نظر من معایب و تبعات راه اندازی بورس مسکن بیشتر از مزایا و فواید آن است، دولت هدف از این اقدام را جذب سرمایه و منابع اعتباری برای اجرای طرح های تولید مسکن اعلام می کند.
 
بورس

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد که راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت مسکن در کشور شود، زیرا در هر صورت سرمایه گذاران این بخش به دنبال کسب سود و منفعت مالی از بورس هستند و تبعا این مکانیزم موجب افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

راه اندازی بورس در بازار تلاطم آفرین خواهد بود

وی گفت: هدف اصلی از تولید انبوه مسکن و افزایش ساخت و ساز در کشور مدیریت تلاطمات بازار و تعدیل کردن قیمت ها در بازار مسکن است و این رویکرد با هدف راه اندازی بورس مسکن در تناقض است، زیرا راه اندازی بورس در بازار تلاطم آفرین خواهد بود.

دولت باید از مکانیزم های دیگر برای تأمین اعتبار پروژه های انبوه سازی مسکن استفاده کند

رضایی کوچی تصریح کرد: در شرایط کنونی راه کارهای بسیاری برای تأمین منابع مالی پروژه های انبوه سازی مسکن وجود دارد که تأمین مالی از طریق بورس در اولویت های آخر قرار دارد، بنابر این دولت باید از مکانیزم های دیگر برای تأمین اعتبارات استفاده کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در چند سال اخیر با تصمیم دولت، برخی از مصالح و محصولات ساختمانی در بازار بورس عرضه شد که این اقدام موجب گران شدن این محصولات گردید، حال دولت به دنبال خارج کردن بخشی از عرضه این محصولات از بورس است تا بتواند نسبت از این محصولات در راستای انبوه سازی استفاده کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی