کد خبر : 4734

حاجی‌بابایی طی نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار برخورد عادلانه نسبت به افزایش محسوس و عادلانه حقوق بازنشستگان متناسب با شاغلان همتراز خود شد.

 حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار برخورد عادلانه نسبت به افزایش محسوس و عادلانه حقوق بازنشستگان متناسب با شاغلان همتراز خود شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

«با توجه به اینکه مقرر است دولت به منظور عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و متناسب سازی دریافت ها، بر اساس ماده ۳۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه از مهر ماه سال جاری نسبت به صدور احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشگری بر مبنای ۹۰  درصد حقوق شاغلان همتراز اقدام نمایند.

خواهشمند است موارد زیر رعایت گردد:

۱- چون احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان در مقایسه با دیگر شاغلان همتراز خود با تاخیر حداقل ۶ ماهه صادر می شود، عدالت ایجاب می کند دولت برای رعایت حال بازنشستگان، نسبت به جبران شش ماهه فروردین تا پایان شهریور به نحو مقتضی اقدام نماید.

۲- در صدور احکام به گونه ای تدبیر شود تا تمامی بازنشستگان عزیز متناسب با شاغلان همتراز خود از افزایش محسوس و عادلانه برخوردار شوند. متاسفانه در دو سال گذشته بیش از ۱۱۰ هزار نفر از جامعه هدف از دریافت هرگونه افزایشی تحت عنوان همسان سازی حقوق محروم شده و بارها مراتب اعتراض خود را نسبت به این تبعیض به نمایندگان مجلس اعلام نموده اند.

۳- پیرو نامه شماره ۲۸۰۷۴مورخ ۹۹/۵/۷ کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مبنی بر پیش بینی و تنظیم جدول جداگانه برای بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم که به دلیل هیات امنایی بودن دانشگاهها از دایره شمول قانون مدیریت خدمات کشوری مستنثی شده و از آیین نامه مختص خود تبعیت می کنند. مجددا بر رعایت مفاد این نامه تاکید می گردد.

۴- همزمان با اجرایی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران، با بازنگری در تبصره ۲ ذیل ماده ۷ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ تمامی دستگاههای اجرایی مشمول این قانون، مکلف به اجرای « برخورداری عادلانه از امکانات دستگاههای محل خدمت بین شاغلان و بازنشستگان و مستمری بگیران» در سقف اعتبارات پیش بینی شده در بودجه باشند.

۵- با عنایت به ماده ۵۰ آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر نظارت این کمیسیون بر چگونگی روند اجرای قوانین برنامه توسعه، گزارش کاملی از نحوه اجرای این حکم در چهارچوب قانون بودجه سال جاری قبل از اجرا به این کمیسیون ارائه شود.»/

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی