کد خبر : 4446

رضایی کوچی مطرح کرد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران در شرایط کنونی به دلیل تشدید تحریم ها با مشکلاتی در عرصه درآمدزایی مواجه شده، حال می توان از ظرفیت خدمات فنی و مهندسی برای درآمدزایی گسترده استفاده کرد.

محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به ضرورت توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی، گفت: در سال های اخیر شرکت های مهندسی کشورمان به پیشرفت های چشمگیری در عرصه صادرات خدمات و فنی مهندسی رسیده اند. البته میزان پیشرفت با چشم انداز این بخش فاصله طولانی دارد، اما روند توسعه این بخش مثبت بوده است.
 
محمدرضا رضایی کوچی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشورهای منطقه با جمعیت حدود 500 میلیون نفری، بازار بسیار خوبی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی هستند، اما از این ظرفیت تاکنون به خوبی استفاده نشده است.

ظرفیت ایران برای صادرات 30 میلیون دلاری خدمات فنی و مهندسی

وی گفت: بر اساس آمارها، شرکت های مهندسی کشورمان ظرفیت صادرات 30 میلیون دلاری خدمات فنی و مهندسی در سال را دارند، اما در شرایط کنونی سالانه حدود 1 میلیون دلار خدمات صادر می شود.

رضایی کوچی ادامه داد: کارنامه شرکت های مهندسی ایرانی در کشورهای خارجی در اجرای پروژه های سدسازی، راه سازی، تولید صنایع، شبکه ریلی و ایجاد خطوط انتقال اب و برق و موارد دیگر بسیار مثبت بوده است، این کارنامه روشن و برجسته راه را برای حضور مهندسان ایرانی در بازارهای منطقه ای و فرامنطقه ای باز می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: ایران در شرایط کنونی به دلیل تشدید تحریم ها با مشکلاتی در عرصه درآمدزایی مواجه شده، حال می توان از ظرفیت خدمات فنی و مهندسی برای درآمدزایی گسترده استفاده کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس، نقش دیپلماسی اقتصادی را در تقویت حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی اثرگذار دانست و گفت: امیدواریم وزارت امور خارجه بتواند با دیپلماسی و مذاکره راه را برای ورود شرکت های مهندسی کشورمان به بازارهای بین المللی باز کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی