کد خبر : 4266

ذاکر تأکید کرد

نماینده مجلس یازدهم گفت: مکانیزم محاسبه حق کمیسیون مشاوران املاک نیازمند اصلاح است زیرا این رویکرد در بازار تورم زا است، از این رو به نظر من حداقل برای یک بازه ۶ ماهه، سود و حق کمیسیون مشخصی برای مشاوران املاک در نظر گرفته شود.

سید سلمان ذاکر ، با اشاره به وضعیت پرتلاطم بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی شاهد تشدید مشکلات بازار مسکن به ویژه افزایش قیمت ها هستیم که این مسئله دلایل متفاوتی دارد، عدم تولید مسکن و نبود سیستم های نظارتی، عدم اخذ مالیات از بخش های سوداگرایانه بخش مسکن از عوامل تأثیرگذار در تشدید قیمت مسکن است.
 
دفتر املاک

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از عوامل تشدید قیمت ها در بازار مسکن، عملکرد و فعالیت دفاتر مشاوران املاک است، در شرایط کنونی حق کمیسیون املاکی بر اساس میزان قیمت فروش محاسبه می شود، یعنی آنکه به هر میزانی که قیمت نهایی مسکن بالا برود، درصد سود و حق کمیسیون مشاوران بالاتر خواهد رفت.

وی ادامه داد: با این مکانیزم کاملا روشن است که مشاوران املاک انگیزه بالایی برای افزایش قیمت مسکن داشته باشند، زیرا افزایش قیمت مسکن به معنای افزایش سود آن ها از معاملات است.

مکانیزم محاسبه حق کمیسیون مشاوران املاک نیازمند اصلاح است

ذاکر تصریح کرد: مکانیزم محاسبه حق کمیسیون مشاوران املاک نیازمند اصلاح است زیرا این رویکرد در بازار تورم زا است، از این رو به نظر من حداقل برای یک بازه 6 ماهه، سود و حق کمیسیون مشخصی برای مشاوران املاک در نظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: اتحادیه مشاوران املاک باید نسبت به اصلاح روند اخذ حق کمیسیون املاکی ها اقدام کند تا روند قیمت گذاری در بازار مسکن نزولی شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی