کد خبر : 4255

مرادی مطرح کرد

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، تامین خوراک مینی پالایشگاه‌ها را با توجه به سودده بودن این پالایشگاه ضروری دانست و از اعلام آمادگی وزیر نفت جهت کمک برای تامین این خوراک خبر داد.

احمد مرادی بر ضرورت خوراک‌رسانی از طریق خط لوله اصلی به مینی پالایشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران مینی پالایشگاه‌ها ضروری است چراکه مهمترین مشکل سرمایه‌گذاران، تامین خوراک پالایشگاه‌های آن‌ها است. اکنون خوراک این مینی پالایشگاه‌ها از طریق جا به جایی تانکر صورت می‌گیرد که به هیچ عنوان برای آن‌ها مقرون به صرفه نیست لذا باید بتوانند خوراک خود را از طریق خط لوله دریافت کنند.

نماینده مردم بندرعباس، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال پالایشگاه ستاره خلیج فارس یک پالایشگاه بالادستی است که اطراف آن پالایشگاه‌های کوچکی وجود دارد که باید به خط لوله اصلی خوراک‌دهی متصل شوند. این خوراک همان نفت خام و گاز است.

وی به تولید فرآورده‌های سبک نفتی در پالایشگاه‌های کوچک اشاره کرد و افزود:۸۵درصد تولیدات این پالایشگاه‌ها را فرآورده‌های سبک مانند بنزین، نفت گاز و نفت سفید تشکیل می‌دهد و تنها ۱۵ درصد از محصولات این پالایشگاه‌ها را فرآورده‌های سنگین تشکیل می‌دهد؛ بنابراین احداث و حمایت از این پالایشگاه‌ها سودده است.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اعلام آمادگی وزیر نفت مبنی بر کمک جهت تامین خوراک مینی پالایشگاه‌ها، افزود: آقای وزیر باید به مجموعه پایین‌دستی خود دستور دهد که این همراهی در همه ایام ادامه داشته باشند چراکه این مینی پالایشگاه به طور صد درصدی توسط بخش خصوصی ایجاد شده است و نیاز به حمایت جدی وزارت نفت دارد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی