کد خبر : 4165

در نامه ای صورت گرفت؛

رییس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی از آیت الله رئیسی برای صدور بخشنامه ای مبنی بر منع محاکم قضایی از صدور حکم به نفع بانک هایی که اقدام به اخذ سود غیرمتعارف از مشتریان کردند، تشکر کرد.

محمد‌حسین حسین زاده بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به حضرت  آیت الله رئیسی ریاست قوه قضاییه از ابلاغ بخشنامه ای مبنی بر منع محاکم قضایی از صدور حکم به نغع بانک هایی که با تخطی از مصوبه شورای پول و اعتبار اقدام به اخذ سود و جرائم غیرمتعارف از مشتریان خود می‌کنند، تشکر کرد.

متن نامه در ذیل امده است :

حضرت آیت الله رئیسی
ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام؛
بر خود لازم میدانم به عنوان منتخب نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار، از جنابعالی به خاطر بخشنامه ای که اخیرا صادر و محاکم قضایی را از صدور حکم به نفع بانک هایی که با تخطی از مصوبات شورای پول و اعتبار اقدام به اخذ سود و جرائم غیرمتعارف و بعضاً مرکب از مشتریان خود کرده یا می کنند، منع فرموده اید، سپاسگزاری کنم. بی تردید، رویکرد جدید قوه محترم قضائیه، اثربخشی تلاش های مجلس شورای اسلامی، شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی را افزایش داده و تولیدکنندگان کشورکه در شرایط سخت اقتصادی با غیرت دینی و ملی خود، چراغ تولید را روشن نگه داشته اند، دلگرم خواهد نمود. همچنین، بخشنامه اخیر جنابعالی، آن بخش از شبکه بانکی کشور را که با پایبندی به مقررات و اخلاق حرفه ای، حامی و در کنار تولیدکنندگان بوده اند را در مسیر حمایت بیشتر از تولید کشور، مصمم تر خواهد کرد. 
دوام توفیقات حضرت عالی را آرزومندم.

محمد حسین حسین زاده بحرینی
نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی