کد خبر : 4149

فیروزی:

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی منجر به کاهش قیمت ها و ساماندهی بازار مسکن می شود.

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس طرح دوفوریتی اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم درباره افزایش نرخ اخذ مالیات از خانه های خالی را یکی از راهکارهای ساماندهی بازار مسکن دانست و گفت: تجربه سایر کشورها در اخذ مالیات از خانه های خالی نشان داد که می توان با اجرایی کردن این روش بازار مسکن را تا حدودی سامان داد و از واسطه گری جلوگیری کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی مسکن به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است، افزود: اگرچه ممکن است جزئیات طرح دوفوریتی اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم درباره افزایش نرخ اخذ مالیات از خانه های خالی ایراداتی داشته باشد اما در هر صورت می تواند موجب کاهش قیمت ها شود و زمینه هدایت نقدینگی سرگردان به سمت تولید را نیز فراهم می کند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح دوفوریتی اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم درباره افزایش نرخ اخذ مالیات از خانه های خالی ظرفیتی برای خانه دار کردن مردم است، زیرا بانک اطلاعاتی جامعی از تعداد مساکن خالی به دست خواهد آمد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: اگرچه افزایش نرخ مالیات از خانه های خالی طرحی متناسب با شرایط کنونی است اما باید با دقت بر نحوه اجرای آن نظارت کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی