کد خبر : 4052

حسینی قطب آبادی انتقاد کرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است آشفتگی بازار مرغ ناشی از بی تدبیری دولت در تامین نهاده های دامی است.

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره گرانی مرغ، گفت: اگرچه تولیدکنندگان دلیل معدوم کردن جوجه‌های یک روزه را نبود نهاده‌های دامی می‌دانند اما این موضوع بهانه ای بیش نبوده و علت اصلی را باید در بی برنامگی دولت در تنظیم بازار جستجو کرد.

بی برنامگی دولت در حوزه های اقتصادی مشهود است

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا علیرغم نبود نهاده های دامی، تولید جوجه های یک روزه تداوم داشت، افزود: در ماه های ابتدایی سال قیمت مرغ کاهش یافته و به تعادل رسید اما مافیاهای پشت پرده که از این ثبات قیمتی متحمل زیان می شدند، با بهانه هایی مانند معدوم کردن جوجه های یک روزه، نبود دانه و... زمینه نابسامانی در بازار را فراهم کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه بی برنامگی دولت در حوزه های اقتصادی مشهود است و  نمونه بارز آن هدررفت محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت محصولاتی مانند گوجه، پیاز، سیب زمینی و ... در بازار سر به فلک گذاشته این در حالی است که کشاورزان به دلیل ارزان قیمت بودن محصولات خود ناچارند، آنها را از بین ببرند.  

برنامه دولت در اداره بازار منجر به افزایش قیمت کالاهای اساسی شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برنامه دولت در اداره بازار منجر به افزایش قیمت کالاهای اساسی شده است، اضافه کرد: کشور در ساخت موشک برای بالا بردن توان دفاعی به جایگاه برتری رسیده، حال این سوال ایجاد می شود که چرا دولت نمی‌تواند در تنظیم بازار موفق عمل کند؟ بنابراین باید دولت سطح مدیریت،برنامه ریزی و نظارت موثر خود بر بازار را ارتقا دهد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی