کد خبر : 4004

فرهنگی مطرح کرد:

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس می گوید از آنجایی که دولت تاکنون عملکرد مناسبی نداشته و فعالیت چندانی برای ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها انجام نداده است، دلالان و سودجویان از امکانات کشور بهره مند می شوند.

محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس  با انتقاد از افزایش قیمت کالاهای اساسی، گفت: کمیسیون صنایع و معادن در هفته جاری با دعوت از سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت وضعیت تولید و سیستم توزیع کالاهای اساسی را مورد بررسی قرار داد، امیدوارم دولت با افزایش نظارت و برنامه ریزی دقیق اقدامات موثری برای تامین اقلام موردنیاز مردم انجام دهد، زیرا تاکنون دولت عملکرد مناسبی برای این مهم نداشته و فعالیت چندانی برای ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها انجام نداده است.

دلالان و سودجویان از امکانات کشور بهره می برند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر دلالان و سودجویان از امکانات کشور بهره می برند، افزود: اگر رشد نرخ ارز و قیمت طلا تداوم داشته باشد، گرانی ها و افزایش بهای کالاهای دیگر نیز ادامه دار خواهد بود.

ضرورت تلاش بیشتر بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره وضعیت بازار ارز، اظهار کرد: اگرچه بانک مرکزی تلاش هایی برای کنترل نرخ ارز انجام می دهد، اما این اقدامات کافی نبوده و نمایندگان نیز از عملکرد آن راضی نیستند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس درباره اقدامات مجلس یازدهم برای ساماندهی بازار و کنترل بازار، اضافه کرد: اگرچه طرح سوال از رئیس جمهور به دلیل گرانی‌ها کلید خورد و امید است این طرح آثار مثبتی داشته باشد اما کمیسیون های تخصصی نیز باید با برنامه ریزی مدون به دنبال تدوین طرح هایی برای ساماندهی بازار باشند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی