کد خبر : 3943

نقدعلی مطرح کرد:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: با توجه به تنوع محصولات کشاورزی و باغی در کشور وجود صنایع تبدیلی و بسته بندی به‌روز می‌تواند نوعی سیاست حمایتی از کشاورزان باشد.

محمدتقی نقدعلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ، در خصوص لزوم توجه به صنایع تبدیلی برای جلوگیری از زیان سنگین کشاورزان، گفت: در شهرستانی مانند خمینی شهر در فصل برداشت و عرضه فراوان محصول، قیمت محصولاتی مانند آلوچه، زردآلو، گیلاس، آلبالو و سایر فرآورده‌های باغی با کاهش شدید مواجه می‌شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عرضه فراوان محصول در فصل برداشت و کاهش شدید قیمت موجب می‌شود تا جمع‌آوری محصول برای باغداران صرفه اقتصادی نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی و باغی می‌تواند از زیان سنگین کشاورزان جلوگیری کند، عنوان کرد: باید به موضوع به‌روز بودن تجهیزات واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی نیز توجه بیشتری داشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع محصولات کشاورزی و باغی در کشور وجود صنایع تبدیلی و بسته بندی به‌روز می‌تواند نوعی سیاست حمایتی از کشاورزان باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی