کد خبر : 3682

اعظمی مطرح کرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: سوسک حنایی خرما بخش زیادی از نخلستان‌های جنوب استان کرمان را در بر گرفته است که امیدواریم وزارت جهاد کشاورزی اقدامات مثمر ثمری برای حل این مساله داشته باشد.

 

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ، خصوص خسارت آفت سوسک حنایی خرما به باغداران جنوب استان کرمان، گفت: سوسک حنای خرما حدود 25 سال قبل از پاکستان وارد سراوان شد و در آن مقطع زمانی آقای کلانتری وزیر وقت جهاد کشاورزی به صرف هزینه بسیار زیاد و اقدامات میدانی مانع از گسترش این آفت شدند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه بعد از گذشت چند سال مجددا سوسک حنایی خرما وارد استان سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از استان کرمان شد، تصریح کرد: قرنطینه در زمینه کشاورزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما در کشور ما به این موضوع توجه نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با واردات تعدادی نهال نخل زینتی از کشورهای عربی به استان هرمزگان شاهد گسترش سوسک حنایی خرما شدیم، ادامه داد: سوسک حنایی خرما بسیار مخرب است و خسارت بسیار زیادی به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه آفت سوسک حنایی خرما بخش زیادی از نخلستان‌های جنوب استان کرمان را در بر گرفته است، عنوان کرد: امیدواریم وزارت جهاد کشاورزی در راستای مقابله با سوسک حنای خرما اقدامات موثمر ثمری داشته باشد زیرا این آفت می‌تواند خسارت سنگینی به کشاورزان وارد کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی