کد خبر : 3628

اعظمی:

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس، گفت: اجرای طرح الگوی کشت نیاز به اهرم‌های بسیار مهم و تاثیر گذار دارد، کشاورزان با توجه به سودآوری برخی محصولات به دنبال کشت بیشتر آنها هستند.

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی،  در خصوص اجرای الگوی کشت در کشور، گفت:  یکی از اولویت‌های کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم اجرای طرح الگوی کشت است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید دید دولت از چه اهرم‌هایی برای اجرای الگوی کشت استفاده می‌کند، ادامه داد: در جنوب استان کرمان و سراسر کشور به هر نحوی الگوی کشت اجرا شود کشاورزان به دنبال کشت محصولات با درآمد بیشتر می‌روند.

 
باغداری مزرعه کشاورزی

 

وی با تاکید بر اینکه اجرای الگوی کشت نیاز به اهرم‌های بسیار مهم و تاثیر گذار دارد، عنوان کرد: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی موضوع اصلاح الگوی کشت را به صورت تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد و در صورت نیاز پیشنهادات و طرحی در این زمینه به وزارت جهاد کشاورزی ارائه می‌شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت در صورتی که در سراسر کشور اجرایی شود در حوزه کشاورزی تاثیرات بسیار مثبتی دارد، تصریح کرد: کشاورزان با توجه به سودآوری برخی محصولات به دنبال کشت بیشتر آنها هستند.

اعظمی ساردویی در پایان، عنوان کرد: در شرایطی که اجاره هر هکتار زمین کشاورزی 50 میلیون و هر هکتار گلخانه 100میلیون تومان است اقدام به کشت محصولاتی مانند گندم، کلزا و محصولاتی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام می‌شود برای کشاورزان سود چندانی ندارد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی