کد خبر : 3618

اعظمی:

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: می‌توانیم با وجود تنوع آب و هوایی در کشور بخش زیادی از بازارهای مصرف محصولات کشاورزی بین المللی را تصاحب کنیم.

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی  در خصوص ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی، گفت: می‌توانیم با وجود تنوع آب و هوایی در کشور بخش زیادی از بازارهای مصرف محصولات کشاورزی بین المللی را تصاحب کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سفیران ایران در کشورهای مختلف کمک می‌کنند تا بازار هدف صادرات محصولات کشاورزی شناسایی شوند، اضافه کرد: خوشبختانه در وزارت امور خارجه معاونت دیپلماسی اقتصادی ایجاد شده تا سفرا در این بخش کمک کننده باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید به وزارت جهاد کشاورزی در زمینه درجه بندی و بهبود بسته‌بندی محصولات کشاورزی کمک کنیم، عنوان کرد: کیفیت بسیاری از محصولات کشاورزی تولید شده در ایران نزدیک به ارگانیک است.

اعظمی، ادامه داد: سال گذشته وزارت امور خارجه با همکاری وزارت جهاد کشاورزی حدودا 17 سفیر را که باید برای انجام ماموریت به کشورهای مختلف سفر می‌کردند در فصل زمستان به جنوب استان کرمان برای حضور در جشنواره مرکبات دعوت کردند و با تنوع محصولات کشاورزی در شهرستان جیرفت مواجه شدند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: سفیرانی که با پتانسیل کشاورزی و باغی جیرفت آشنا شده‌اند بسیاری از تجار متقاضی صادرات محصولات کشاورزی را به این شهرستان راهنمایی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی صادرات محصولات کشاورزی بسته بندی و درجه بندی است، گفت: یکی از دلالان صادرات محصولات کشاورزی، سیب زمینی و پیاز ایرانی را به کشور امارات صادر و با درجه بندی و بسته بندی جدید به نام محصول تولیدی این کشور به سایر کشورها صادر می‌کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی