کد خبر : 3604

آزادی‌خواه:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: حذف ارز دولتی اختصاص یافته به واردات نهاده‌های دامی و محصولات کشاورزی فساد را کم می‌کند.

احد آزادی خواه عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص تاثیر حذف ارز دولتی واردات نهاده‌های دامی، گفت: از ارز دولتی جز رانت، سوء استفاده و بی نظمی در حوزه واردات محصولات مختلف چیز دیگری مشاهده نشده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر مردم وقایع اتفاق افتاده در حوزه تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات محصولات کشاورزی را متوجه شوند با پیشنهاد حذف ارز دولتی موافقت می‌کنند، ادامه داد: نباید منابع ارزی کشور هدر داده شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نهاده‌های دامی با استفاده از ارز آزاد وارد و برای حمایت از مصرف کنندگان از روش‌های دیگری استفاده شود، عنوان کرد: می‌توان یارانه را مستقیما در اختیار مصرف کنندگان قرار داد، در حال حاضر مصرف‌کنندگان محصولات کشاورز مانند گندم، ذرت و کنجاله سویا به صورت دقیق مشخص هستند.

وی با بیان اینکه می‌توان یارانه را مستقیما به حساب مصرف کنندگان محصولات کشاورزی وارداتی واریز و فرآیند واردات را از فسادهای مالی پیراسته کنیم، تصریح کرد: حذف ارز دولتی اختصاص یافته به واردات نهاده‌های دامی و محصولات کشاورزی فساد را کم می‌کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی