کد خبر : 3514

دنیامالی:

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس گفت: بخشی از گرانی بازار مصالح ساختمانی در شرایط کنونی ناشی از وضعیت رکودی بازار مسکن است، بنابر این وقتی بازار رونق گیرد، صنایع مرتبط نیز شکوفا خواهند شد، در شرایط کنونی بسیاری از این صنایع عملا تعطیل شده اند.

احمد دنیامالی ، با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی در کشور، گفت: قیمت مصالح ساختمانی تابعی از قیمت سوخت، نرخ حمل و نقل، حقوق و دستمزد و آثار تورم سنواتی در کشور است، در این شرایط، این نگرانی وجود دارد که اگر بازار مسکن رونق پیدا کند، نرخ رشد قیمت مصالح ساختمانی بیشتر خود را نشان دهد.
 
مصالح ساختمانی

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در حوزه مسکن، تسهیلات یارانه ای به درستی عرضه شود، بحث عرضه و تقاضا در بازار به یکدیگر نزدیک می شود، یعنی تقویت درست حوزه تولید مسکن موجب می شود که نظام عرضه و تقاضا به تعادل برسد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: قطعا اگر حوزه مسکن با تقویت و حمایت های بازار سرمایه و بانک ها به سمت بهبود و کاهش قیمت ها حرکت کند، این روند اثر وضعی در بازارهای وابسته از جمله بازار مصالح ساختمانی خواهد داشت.

بازار تولید مسکن جزء بازارهای اقتصادی اشتغال زا است

وی با بیان اینکه بازار تولید مسکن جزء بازارهای اقتصادی اشتغال زا است، گفت: قطعا افزایش ساخت و ساز و خروج بازار مسکن از وضعیت رکودی، موجب می شود که تمام بخش های اقتصادی تحت تأثیر مثبت قرار گیرند.

بخشی از گرانی بازار مصالح ساختمانی ناشی از وضعیت رکودی بازار مسکن است

دنیامالی افزود: بخشی از گرانی بازار مصالح ساختمانی در شرایط کنونی ناشی از وضعیت رکودی بازار مسکن است، بنابر این وقتی بازار رونق گیرد، صنایع مرتبط نیز شکوفا خواهند شد، در شرایط کنونی بسیاری از این صنایع عملا تعطیل شده اند.

وی گفت: امیدوارم دولت و مجلس برای حوزه مسکن تدبیر خاصی بیاندیشند، زیرا امروز یکی از مشکلات اساسی جوانان، اشتغال است، حال با توسعه بخش تولید مسکن، این مشکل رفع خواهد شد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی