کد خبر : 3504

عنابستانی با انتقاد از دخالت دولت در بازار سرمایه:

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس گفت: عرضه مسکن در بازار بورس فی النفسه خوب است، اما در شرایط کنونی و با وضعیت دخالت دولت، عرضه مسکن و زمین در بازار سرمایه اشتباه بوده و خطرآفرین خواهد بود.

علی اصغر عنابستانی  با انتقاد از دخالت دولت در حوزه بازار سرمایه، گفت: دولت برای تأمین کسری بودجه خود اقدام به ورود به بازار سرمایه و بورس کرده و در این بخش دخالت غیرضروری می کند.
 
علی اصغر عنابستانی

حباب‌سازی در بازار بورس پیامد حضور دولت در بازار سرمایه

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورود دولت به بازار سرمایه موجب شده که در حوزه قیمت ها و سهام ها حباب ایجاد شود، وقتی سهام یک شرکت در بورس باید افزایش یابد، که سرمایه آن شرکت بالا برود.

وی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای عرضه زمین و مسکن در بازار بورس، گفت: وقتی فعالیت بازار سرمایه را منطقی کرده و از دخالت های اشتباه در این حوزه پرهیز کردیم، آن وقت، عرضه زمین و مسکن در بورس منطقی و عقلانی خواهد شد.

عنابستانی ادامه داد: در شرایط کنونی دولت با بازار سرمایه بازی می کند و این یک زنگ خطر بزرگ برای کشور است، قطعا اگر در آینده شاخص های بورس سقوط کند، این مسئله در کشور زمینه ساز بروز مسائل و آسیب های اجتماعی خواهد شد.

وی گفت: عرضه مسکن در بازار بورس فی النفسه خوب است، اما در شرایط کنونی و با وضعیت دخالت دولت، عرضه مسکن و زمین در بازار سرمایه اشتباه بوده و خطرآفرین خواهد بود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی