کد خبر : 3335

ساداتی نژاد:

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس گفت: در تمام کشورهای دنیا از خرید تضمینی محصولات کشاورزی به عنوان ابزاری برای حمایت از کشاورزان استفاده می‌شود.

سیدجواد ساداتی‌نژاد  نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی  در خصوص  اهمیت خرید تضمینی گندم، گفت: در تمام کشورهای دنیا از خرید تضمینی محصولات کشاورزی به عنوان ابزاری برای حمایت از کشاورزان استفاده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گندم به‌عنوان یکی از محصولات استراتژیک کشاورزی وابستگی دارد، تصریح کرد: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کمبود گندم و نیاز به واردات با دقت در زمینه خرید تضمینی این محصول اقدام می‌کنند.

 
گندم

 

وی با اشاره به اینکه در برخی از مقاطع زمانی قیمت ضایعات گندم از محصول اصلی بالاتر می‌رود، ادامه داد: دولت باید قیمت خرید تضمینی گندم را با دقت بالایی تعیین کند تا کشاورزان با رغبت محصول خود را به بخش دولتی تحویل دهند.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه در سال‌هایی که دولت تمهیدات لازم در زمینه خرید تضمینی گندم نداشته مجبور به واردات این محصول با قیمت بسیار بالاتری شده است، عنوان کرد:  با توجه به میزان تولید گندم در کشور دولت می‌تواند با صرف هزینه کمتری نیاز سالانه را از کشاورزان داخلی با صرف هزینه کمتری خریداری کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی