کد خبر : 3202

رحیمی مطرح کرد

نماینده مردم سقز و بانه می گوید، از آنجایی که نمی توان خودروی پلاک نشده را از کارخانه خارج کرد، وجود پارکینگ های مملو از خودروهای پلاک نشده، نشان دهنده رانت و دست های پشت پرده در صنعت خودروسازی است.

بهزاد رحیمی منتخب مردم سقز و بانه در مجلس یازدهم  درباره مشکلات موجود در صنعت خودروسازی، گفت: اگر تولید خودروسازان براساس نیاز بازار خودرو باشد و این شرکت ها محصولات خود را به درستی به بازار عرضه کنند، مشکلات کنونی در بازار چارچرخ ها ایجاد نخواهد شد، در واقع مشکلات موجود در این بازار ناشی از مکانیزم عرضه خودروسازان  است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس یازدهم با بیان اینکه بخشی از تقاضای موجود در بازار کاذب است، افزود: رویکرد جدید خودروسازان برای مکانیزم طرح های پیش فروش خودرو می تواند تا حدودی تقاضای کاذب را مدیریت کند تا خودروی تولید شده با قیمت کارخانه را به دست مصرف کننده اصلی برساند.

مکانیزم جدید خودروسازان برای پیش فروش خودرو، گامی در راستای ساماندهی بازار

رحیمی معتقد است اگرچه ممکن است رویکرد جدید خودروسازان برای ثبت نام در پیش فروش خودرو ایراداتی داشته باشد اما می توان این برنامه ها را گامی در ساماندهی بازار خودرو دانست.

وی اظهار کرد: نقدینگی سرگردان موجود در جامعه در هر دوره ای به سوی یکی از بازارهای مانند مسکن، سکه و خودرو سوق پیدا می کند و از آنجایی که قیمت خودرو در کارخانه و بازار تفاوت فاحشی دارد، خودرو به کالایی سرمایه ای تبدیل شده حال آنکه کالایی مصرفی است.

رحیمی اضافه کرد: علیرغم اینکه باید با اصلاح مکانیزم های عرضه، تا حدودی بازار خودرو را سامان داد اما باید به این نکته نیز توجه داشت که مردم باید حق انتخاب داشته باشند و این امر محقق نمی شود مگر آنکه واردات خودرو آزاد شود.

واردات خودرو آزاد شود

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس یازدهم با بیان اینکه رفع مشکلات موجود در بازار خودرو به نسخه ای فوری نیاز دارد، تصریح کرد: باید تا زمانی که بازار خودرو ساماندهی شده و شرایط به حالت عادی بازگردد، با در نظر گرفتن شروط خاص مانند واردات خودروی هیبریدی یا پیش بینی محدودیت قیمتی، زمینه واردات فراهم شود.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر کشف پارکینگ هایی با خودروهای پلاک نشده، ادامه داد: از آنجایی که نمی توان خودروی پلاک نشده را از کارخانه خارج کرد، وجود این پارکینگ ها نشاندهنده رانت و دست های پشت پرده در صنعت خودروسازی است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی