کد خبر : 2981

سید احمد رسولی‌نژاد، منتخب دماوند و فیروزکوه در مجلس یازدهم در گفت‌‌و‌گو با «تریبون مجلس»:

منتخب مردم دماوند و فیروزکوه معتقد است که مجلس در همان چند ماه نخست باید تاثیر خود را نشان دهد و نباید نمایندگان تصور کنند که ۴ سال زمان دارند.

 رسولی‌نژاد در پاسخ به این سوالی در مورد اولویت‌های مجلس یازدهم گفت: «شعارهای هم‌فکران ما که در این دوره اکثریت قاطع مجلس شورای اسلامی را به دست گرفتند، شعارهای انقلابی است. در واقع باید تلاش کنیم تا مجلس را به جایگاه اصلی خود باز گردانیم. همه مردم به این مجلس چشم دوخته‌اند، چه آنهایی که در انتخابات شرکت کردند و چه آنهایی که شرکت نکردند،‌ می‌خواهند ببینند که این مجلس چه می‌کند. رفتار این مجلس در تصمیمات سیاسی جامعه بسیار تاثیرگذار است. به طور حتم اگر خوب عمل کنیم باعث جذب و همراهی و مشارکت بیشتر مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده خواهیم شد.» 

او ادامه داد: «ما شعارهایی را مطرح کردیم که باید تحقق پیدا کند. زمان زیادی هم در اختیار نداریم. این که تصور کنیم ۴ سال وقت داریم،‌ درست نیست. به نظر من طی ۳-۴ ماه ابتدایی باید تاثیر خود را نشان بدهیم. الان مشکلات زیادی از جمله تورم، بیکاری و رکود بی‌سابقه بیداد می‌کند. از سویی مشکل مسکن جدی است. در دولت‌های نهم و دهم طرح بسیار بزرگ و تاثیرگذار و ماندگار مسکن مهر اجرایی شد که این دولت در این حدود ۷ سال قدمی در این راستا برنداشت. این  دولت شعارهایی در حوزه مسکن مطرح کرد و طرحی چون مسکن ملی را پیشنهاد داد اما در عمل نتیجه مطلوبی حاصل نشد و مردم چیزی از این دولت ندیدند؛ دولتی که با خزانه پر و انبارهای مملو از کالاهای اساسی دولت را تحویل گرفت و به دروغ اعلام کرد که ما کشور را با خزانه خالی تحویل گرفتیم. با این حال مردم دیدند که همان چند ماه اول چقدر همه چیز خوب پیش رفت و این نشان می‌داد دولت قبلی اقدامات اساسی و لازم را انجام داده‌است.» 

این منتخب مجلس یازدهم با اشاره به وضعیت اقتصادی و همچنین وضعیت بازار بورس توضیح داد:  «به نظر می‌ رسد بازار بورس دچار حباب باشد و مجددا مشکلاتی به مشکلات دیگر اضافه ‌کند و میلیون‌ها نفر را مقابل دولت قرار ‌دهد و دولت باید پاسخگوی این تصمیم‌گیری‌های بی‌تدبیرانه باشد. در حالی که در تمام دنیا بورس در حال کاهش شدید ارزش است در ایران روند معکوس طی می‌شود. باید به این نکته توجه کنیم که بخش قابل توجهی از کسانی که وار بورس شده‌اند درآمد و سرمایه اندکی دارند.» 

رسولی‌نژاد با اشاره به معضلات اجتمای گفت: «مشکلاتی نظیر کاهش ازدواج و افزایش طلاق وجود دارد. آمارها به شدت نگران‌کننده است. من ۴ هفته ابتدایی امسال از اداره‌ها و سازمان‌های دو شهرستان دماوند و فیروزکوه بازدید می‌کردم. در این دو شهرستان با وجود مردم متدین، همچنان آمار طلاق بالا ست وای به حال تهران و شمال تهران!»

او در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد: «ما باید تلاش کنیم این مجلس تاثیر خود را در جامعه نشان دهد. ما از همین الان در کارگروه‌ها کار می‌کنیم و طرح‌های مختلفی را آماده می‌کنیم. همچنین به نظرم امسال مجلس نباید تعطیلات سالیانه داشته‌باشد. حتی شده به مدت ۶ ماه به حوزه انتخابیه نرویم و از شنبه تا پنجشنبه دو شیفت یا حتی سه شیفت در کمیسیون‌های تخصصی کار کنیم تا با تصویب چند طرح ضربتی تاثیر خود را در ابعاد مختلف به خصوص در معیشت مردم نشان دهیم. مشکلات معیشتی بسیار است. برخی کارگران فصلی حتی به نان شب خود محتاج هستند. نمی‌دانم چطور رییس‌جمهوری لبخند می‌زند و از حل مشکلات اقتصادی، حل مشکلات معیشتی مردم و ... صحبت می‌کند. نمی‌دانم آقای رییس‌جمهوری در کدام کشور زندگی می‌کند و با کدام مردم صحبت می‌کند؟ ایشان حتی از اتاق خود بیرون نمی‌آید و الان چند ماه است که جلسات خود را به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار می‌کند. اظهارات حسن روحانی نشان می‌دهد رییس‌جمهوری یا واقعا بی‌خبر است یا خود را به بی‌خبری زده‌است.» 

رسولی‌نژاد در پایان گفت: «معتقدم ما فرصت چندانی نداریم. مجلس باید همان چند ماه اول تاثیر خود را نشان دهد و از مسائل حاشیه‌ای دوری کند. در هر صورت جریان‌های سیاسی خارج از مجلس به دنبال تفرقه میان نیروهای داخل مجلس هستند. موضوع انتخابات هیات رییسه و رییس مجلس نباید به عنوان موضوع اصلی مجلس مطرح باشد. بحث اصلی خدمت به مردم است. رییس مجلس هم نباید نماینده‌تر از سایر نمایندگان باشد. رییس مجلس نباید اختیاراتی را برای خود تعریف کند که خودسرانه برای مجلس تصمیم بگیرد و مثلا یک شبه با افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین موافقت کند. رییس مجلس برخی تصمیمات را به نیابت از نمایندگان مجلس گرفته و باعث تاثیر نامطلوب در زندگی مردم شده‌است. قطعا رییس مجلس یازدهم نباید راه علی لاریجانی را ادامه دهد، مجلسی که از دوره هشتم به بعد ضعیف‌تر شد و پشت درهای مجلس بسته بود و در بست در اختیار رییس‌‌جمهوری بوده‌است.»

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی