کد خبر : 17745

اکبری تالارپشتی:

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باتوجه به سهام اندک دولت در در ایران خودرو(۶٪) و سایپا (۱۷٪) دخالت های وزیرصمت در عزل و نصب های مدیران ارشد این دوخودروساز وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع و معادن برخورد قانونی خواهد کرد.

عزت اله اکبری تالارپشتی  درباره دخالت های وزیر صمت در دو خودروسازی بزرگ کشور، گفت: باتوجه به سهام اندک دولت در در ایران خودرو(۶٪) و سایپا (۱۷٪) دخالت های وزیرصمت در عزل و نصب های مدیران ارشد این دوخودروساز وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع و معادن برخورد قانونی خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده مکرر به وزیرصمت جناب فاطمی امین تذکر داده ام، به  این دو خودروساز بزرگ همچون گذشته به منزله حیات خلوت دولت نگاه نکنید، این نگاه مغایر بامنافع ملی و قواعد درست اداره یک بنگاه اقتصادی است،

وی اضافه کرد: عدم دخالت دولت در این دوخودروساز، موجب شکوفایی استعدادهایی می شود که از درون و برون می توانند به اینها کمک کنند، دولت باید دراصلاح ساختار سایپا و ایران خودرو کمک کند، تا در شرایط مساوی با خودروسازان بخش خصوصی بتواند رقابت کنند.

این نماینده مرد در مجلس یازدهم ادامه داد: آنچه که تاکنون بوده، نادیده گرفتن ظرفیت ها و توان  بالای فنی و مدیریتی داخلی این دو خودرو ساز از طرف دولت بوده که همواره نگاه دستوری  و هزینه ساز بوده، و موجب نارضایتی مردم شده، در هر صورت وقتی وزیر صمت با کمک کمیسیون صنایع ومعادن و رای نمایندگان  مجلس موفق به اخذ رای اعتمادشده، خودش را بی نیاز از مشورت با مجلس و کمیسیون نداند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: موفقیت وزیر صمت در بخش عظیم صنعت، معدن و خدمات وابسته که موتور حرکت اقتصاد کشور است، در گرو مشورت و همکاری مجلس و اعتنا به نظرات دلسوزانه نمایندگان محترم است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی