کد خبر : 17733

خدابخشی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ​اعضای کمیسیون در نشست امروز عصر خود ضمن انتخاب اعضای هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از اجرای قانون تامین کالاهای اساسی و تخصیص ارز ترجیحی، تبصره ۵ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را نیز بررسی کردند.

خدابخشی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: در ابتدای این جلسه نمایندگان اعضای هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از اجرای قانون تامین کالاهای اساسی و تخصیص ارز ترجیحی را تعیین و در این انتخابات جبار کوچکی‌نژاد رئیس کمیته شد.

وی ادامه داد: محسن زنگنه و محمدرضا دشتی به عنوان نواب اول و دوم و مجتبی رضاخواه نیز به عنوان دبیر کمیته تحقیق و تفحص از اجرای قانون تامین کالاهای اساسی و تخصیص ارز ترجیحی انتخاب شدند.

خدابخشی با اشاره به بررسی تبصره 5 لایحه بودجه سال 1401 کل کشور در خصوص تامین مالی داخلی از محل اوراق مالی اسلامی اظهار کرد: براساس این تبصره، دولت اجازه دارد تا سقف 8 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین بازپرداخت اصل و سود برای اجرای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی منتشر کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس تصریح کرد: به موجب بند دیگر این تبصره دولت اجازه دارد، 86 هزار میلیارد تومان انواع اوراق مالی اسلامی (ریالی و ارزی) از جمله اسناد خزانه اسلامی را منتشر و منابع حاصل از آن بابت تادیه مطالبات طلبکاران دستگاه‌های اجرایی پرداخت شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: همچنین به منظور توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های شهری به شهرداری های کشور و سازمان های وابسته به آنها اجازه داده می‌شود، با تایید وزارت کشور تا سقف 10 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی منتشر کنند که هزار میلیارد تومان از آن بابت بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده پیرامون حرم های مطهر حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت عبدالعظیم (ع) و حضرت احمدبن موسی (ع) تعلق یابد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی