کد خبر : 17685

نجابت با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۱ مطرح کرد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور معتقد است پیش بینی ایجاد صندوق‌های پیشرفت و عدالت در بودجه سال ۱۴۰۱ به عادلانه‌تر شدن توزیع منابع کمک می‌کند.

 

روح‌اله نجابت  با یادآوری لایحه بودجه 1400 و پیش‌بینی ایجاد صندوق های پیشرفت و عدالت در هر استان، گفت: دولت با پیشنهاد ایجاد این صندوق در هر استان برای سال 1401 اقدام موثری را انجام داده است، ایجاد صندوق‌های پیشرفت و عدالت تجربه جدیدی است و نقاط ابهامی دارد که در فرایند بررسی و تصویب بودجه شفاف می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی معتقد است: حرکت به این سمت به تصمیم گیری بهتر در استان کمک می‌کند. با ایجاد صندوق‌های پیشرفت و عدالت اختیارات استانداران افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: کاهش بروکراسی و تمرکز زدایی از دیگر نتایج و ثمره ایجاد صندوق‌های پیشرفت و عدالت در استان‌ها می‌تواند باشد؛ به موجب این صندوق‌ها منابع درآمدی و هزینه‌ای هر استان مشخص می‌شود.

نجابت در ادامه یادآور شد: پیش‌بینی صندوق‌های توسعه و عدالت در بودجه سال 1401 به عادلانه‌تر شدن توزیع منابع کمک می‌کند. استان‌ها متناسب با درآمد و هزینه‌ای که دارند، مدیریت می‌شوند. علاوه بر این رقابت بین استان‌ها برای کسب درآمدهای بیشتر، افزایش می‌یابد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی