کد خبر : 17621

رضایی کوچی با اشاره به حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاداقتصادی در کمیسیون عمران:

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به لزوم بهبود زیرساخت مناطق آزاد اقتصادی و نقش آنها در توسعه اقتصادی کشور از قول مساعد دبیر شورای عالی مناطق آزاد برای تامین منابع مالی مورد نیاز جهت توسعه زیرساخت منطقه آزاد اروند خبر داد.

محمدرضا رضائی کوچی ، در تشریح نشست روز (سه شنبه ۱۴ دی ماه ) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نقش مهم مناطق آزاد اقتصادی در توسعه کشور لازم است زیر ساخت این مناطق هر چه سریعتر تکمیل شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: یکی از مناطق آزاد اقتصادی که باید به لحاظ توسعه زیرساخت مورد توجه قرار بگیرد، منطقه آزاد اروند بوده که دو شهر بسیار مهم خرمشهر و آبادان نیز در آن منطقه قرار گرفته اند.

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس با اشاره به نقش منطقه آزاد اروند در اقتصاد کشور و افزایش همگرایی با کشور عراق عنوان کرد: متاسفانه علی رغم نقش بسیار مهم منطقه آزاد اروند در توسعه تجارت با کشور عراق، از زیر ساخت مناسبی برخوردار نیست. در همین راستا امروز در کمیسیون عمران مجلس جلسه‌ای با حضور آقای سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و نمایندگان آبادان و خرمشهر در مجلس برگزار شد و با توجه به تعامل بسیار خوبی که وجود دارد، در خصوص ابعاد موضوع و نحوه تامین اعتبارات جهت توسعه زیر ساخت های آن منطقه بحث و گفت و گو صورت گرفت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آقای سعید محمد قول دادند، منابعی را از محل اعتبارات ملی و ظرفیت های استانی برای توسعه زیرساخت منطقه آزاد اروند، تامین کنند. امیدواریم هم افزایی و هم گرایی میان نمایندگان مجلس و دبیر خانه مناطق آزاد بیش از پیش تقویت شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی