کد خبر : 17620

آزادی‌خواه در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی:

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اعضای کمیسیون اعتقاد داشتند که بنیاد مستضعفان می‌تواند به مدلی برای الگو برداری، آموزش و تغییر نگاه کشاورزان و دامپروان در مناطق مختلف کشور تبدیل شود.


 

احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست امروز ( سه‌شنبه 14 دی ماه ) کمیسیون متبوع خود، گفت: در این نشست رئیس و مدیر هولدینگ دامپروری و کشاورزی بنیاد مستضعفان گزارش‌هایی را در خصوص عملکرد این نهاد در زمینه کشاورزی و دامپروری ارائه کردند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر اساس گزارش‌های ارائه شده بنیاد مستضعفان در زمینه تولید گوشت قرمز و شیر خام سهم بسیار بالایی در کشور دارد، عنوان کرد: توسعه دامپروری با رویکرد و اولویت توسعه دامپروری شیری جزء سیاست‌های اصلی بنیاد مستضعفان است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان در گذشته در حوزه پرواربندی دام‌ها اقدامی نمی‌کرد اما بر اساس سیاست‌های جدید در این بخش فعالیت خود را آغاز کرده است، ادامه داد: بنیاد مستضعفان فعالیت خود را در حوزه توجه به استانداردهای روز دنیا در زمینه کشت گلخانه‌ای، مدرن سازی کشاورزی، کشت‌های هیدروپونیک و دامپروری با استفاده از نژادهای پر بازده را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون اعتقاد داشتند که بنیاد مستضعفان می‌تواند به مدلی برای الگو برداری، آموزش و تغییر نگاه کشاورزان و دامپروان در مناطق مختلف کشور تبدیل شود، گفت: بنیاد مستضعفان باید توزیع و توسعه متوازن را در دستور کار خود قرار دهد و در برخی از استان‌ها که تا کنون اقدام عمرانی و تولیدی نداشته شرایط لازم را فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد ماهانه نشستی با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و مسئولین بنیاد مستضعفان برای همکاری، تعامل و همفکری بیشتر و تسریع بخشی به اهداف بلند مدت برگزار و بازدیدهایی از واحدهای نمونه بنیاد انجام شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی