کد خبر : 17438

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه حدود ۴۰۰ سینما در حال ساخت داریم گفت: امیدواریم با کمک موثر مجلس و کمیسیون اقتصادی این تعداد سینما تکمیل شود تا در پایان سال ۱۴۰۱به تعداد هزار سینما در کشور برسیم.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم در حاشیه نشست مشترک با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی را از فعالیت های جاری، برنامه‌های آتی، مشکلات و کمبودها ارائه کردیم. در این جلسه نماینده اصناف و اتحادیه‌های سینما نیز حضور داشته و به بیان مشکلات پرداختند. برگزاری این جلسه قدم بسیار خوبی بود که رئیس کمیسیون اقتصادی برداشت تا بتوانیم در سال آتی موضوع اقتصاد فرهنگ و هنر را سر و سامان دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم با بیان اینکه امروز مشکلات زیر ساختی و محتوایی در کشور وجود دارد، افزود: ایران با این قدمت و جامعه هنری بسیار بالا که رتبه 9 الی 10 تولید فیلم در دنیا را در اختیار دارد در بحث تعداد صندلی سینما جز کشورهای در رنکینگ پایین جهان قرار داریم. امیدواریم با همکاری اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و نمایندگان مجلس برخی از مشکلات در سال آینده شود.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد دادیم مجلس در بررسی لایحه بودجه 1401 امکاناتی را در اختیار وزارت فرهنگ قرار دهد از جمله تسهیلات با نرخ سود پایین که از اهمیت زیادی برخوردار است؛ از طرفی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتباراتی برای حمایت از بخش خصوصی که تمایل به ورود در عرضه های هنری و فرهنگی دارند، اختصاص پیدا کند. بنای دولت تصدی‌گری نبوده و رئیس جمهور و هیات دولت طی این مدت در سفرهای استانی بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان از منابع سازمان برنامه و بودجه و سایر بخش‌های دولت برای تکمیل زیر ساخت‌ها حوزه فرهنگ هزینه کردند، اما حجم بسیار زیاد است.

این عضو کابینه دولت سیزدهم  با تاکید بر اینکه حدود 400 سینما در حال ساخت داریم عنوان کرد: امیدواریم با کمک موثر مجلس و کمیسیون اقتصادی این تعداد سینما را تکمیل کرده و تا پایان سال 1401به تعداد هزار سینما در کشور، برسیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی