کد خبر : 17432

ایری در تشریح نشست کمیسیون عمران مجلس؛

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون میزان اعطای قیر حواله ‌ای به دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

عبدالجلال ایری ، در تشریح نشست روز دوشنبه (5 دی ماه ) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز اعضای کمیسیون عمران بندها و تبصره‌های ارجاعی لایحه بودجه 1401 کل کشور را مورد بررسی قرار دادند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از موضوعاتی مورد بحث در این جلسه، افزایش میزان واگذاری قیر (وکیوم باتوم) به دستگاه‌های اجرایی مطابق بند (ز) تبصره یک لایحه بودجه  1401 از 15 هزار میلیارد تومان به مبلغ 20 هزار میلیارد تومان بود و همچنین طبق نظر اعضای کمیسیون سهم دریافتی برخی از دستگاه‌های اجرایی همانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزایش یافته و ارتش جمهوری اسلامی نیز که در قانون بودجه سال گذشته از این محل قیر دریافتی نداشت، اضافه شده است.

وی افزود: همچنین در این جلسه پیشنهاد شد که 500 میلیارد تومان بر اساس بند (د) تبصره یک لایجه بودجه، به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور بهسازی معابر روستایی پرداخت شود. از طرفی مطابق بند (ی) تبصره یک دولت باید نفت خام را در اختیار برخی از دستگاه‌های مشخص شده قانون قرار دهد تا آنها درآمد حاصل از فروش آن را صرف و محرومیت زدایی و آبادانی کنند که در این میان اعضای کمیسیون عمران برای بخش عمرانی این بند اولویت بندی در نظر گرفته و سهم پروژه‌های آب و فاضلاب را 60 درصد و سهم بنیاد مسکن، راه روستایی و حمل و نقل را 40 درصد تعیین کردند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تمامی این موارد به عنوان پیشنهاد کمیسیون عمران مجلس به منظور اصلاح لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مطرح خواهد شد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی