کد خبر : 17429

میرتاج‌الدینی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نشست امروز صبح این کمیسیون با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات برای بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ برگزار شد.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح نشست امروز صبح این کمیسیون گفت: جزئیات لایحه بودجه سال 1401 کل کشور با حضور پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات کل کشور در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد:کسری تراز عملیاتی براساس برنامه پنج ساله ششم توسعه در سال جاری نباید وجود می‌داشت اما روند بودجه‌ سال‌های گذشته طبق این برنامه پیش نرفت و در سال گذشته حدود 460 هزار میلیارد تومان کسری داشتیم که اکنون این روند در لایحه  بودجه سال آینده بهبود پیدا کرده است.

میرتاج‌الدینی تاکید کرد: نحوه اصلاح رویه جبران کسری تراز عملیاتی در این جلسه از سوی دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها مورد تاکید قرار گرفت و اعلام کردند، این کسری اگر با رویه‌های گذشته از جمله خلق پول جبران شود، تنها افزایش نقدینگی و تورم در کشور را به دنبال خواهد داشت اما اگر مدیریت کسری تراز عملیاتی به درستی انجام شود، قطعا به نفع جامعه خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس بیان کرد: مجلس در بررسی لایحه بودجه 1401 تلاش خواهد کرد تا بودجه تورم زا نباشد و رویه‌های اشتباه گذشته را اصلاح کند. بانک مرکزی باید با اقتدار بر بانک‌ها نظارت کند تا  آنها حجم نقدینگی را مدیریت کنند، مسلما این موضوع به سیر نزولی تورم در سال آینده کمک خواهد کرد./

پایان پیام     

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی