کد خبر : 17421

دهقانی مطرح کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس فرسودگی ماشین‌آلات را یکی از اصلی‌ترین موانع پیش روی صنعت نساجی دانست و گفت:بیشتر ماشین­‌آلات این صنعت، صرف­‌نظر از نوع تکنولوژی، کهنه هستند بنابراین برای رفع این مشکل و نوسازی ماشین آلات باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.

الهویردی دهقانی  درباره موانع پیش‌روی صنعت نساجی، گفت: مواد اولیه موردنیاز تولید پوشاک در کشور به میزان کافی وجود دارد زیرا بیشتر البسه تولیدی از مواد پتروشیمی و فرآورده‌های نهایی آن به دست می‌آید و این مواد اولیه نیز در داخل کشور تولید می‌شود.  

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی فرسودگی ماشین‌آلات را یکی از اصلی‌ترین موانع پیش روی صنعت نساجی دانست و افزود: بیشتر ماشین­‌آلات این صنعت، صرف­‌نظر از نوع تکنولوژی، کهنه هستند بنابراین برای رفع این مشکل و نوسازی ماشین آلات باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر ضرورت واردات ماشین­‌آلات موردنیاز صنعت نساجی، باید این ماشین آلات از تکنولوژی‌های به روز برخوردار باشند، اضافه کرد:  فرسودگی ماشین‌­آلات از کیفیت پوشاک تولیدی می­‌کاهد و این ضمن افزایش هزینه­‌های تولید، توان رقابتی تولیدات را نیز کاهش می­‌دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضعف کشور در طراحی لباس و پوشاک، اضافه کرد: اتحادیه‌ها و مدیران این حوزه باید برای عرضه محصولات متنوع و مناسب برنامه‌ریزی کنند و مشوق هایی برای تولید پوشاک مناسب سلیقه مردم پیش بینی کنند با افزایش تنوع پوشاک تولیدی، سلیقه تمامی افراد جامعه پوشش داده می‌شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی