کد خبر : 17416

زنگنه؛

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید گفت:در این جلسه تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۱۴۰۱ مورد بررسی قرار گرفت که درخصوص حمایت از تولید و بهره‌وری است و به موضوع تشکیل صندوق پیشرفت عدالت در ۳۱ استان کشور اشاره دارد.

محسن زنگنه  در تشریح جلسه روز(یکشنبه 5 دی ماه) کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی، گفت: در این جلسه تبصره 18 لایحه بودجه 1401 مورد بررسی قرار گرفت که درخصوص حمایت از تولید و بهره‌وری است و به مسئله تشکیل صندوق پیشرفت عدالت در 31 استان کشور اشاره دارد.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این تبصره علاوه‌بر منابعی که دولت در بودجه دیده، منابعی هم برای صندوق‌ها در نظر گرفته شده است و به استان‌ها اجازه داده شده از محل فروش اموال منقول و غیرمنقول مازاد، سهم استان‌ها از حقوق دولتی، معادن، مازاد درآمدی استانی و 20 درصد از اعتبار قانون استفاده متوازن از امکانات کشور را به این صندوق اختصاص دهند.

وی افزود: این صندوق نسبت به حمایت از شرکت‌های خصوصی، تعاونی و... و در جهت تامین رشد اقتصادی مورد نظر استان مسئولیت دارد، همچنین به بانک‌ها اجازه داده تا سقف 30 هزار میلیارد تومان از محل فروش سهم الشرکه خودش در شرکت‌های دولتی و اموال منقول و غیرمنقول سرمایه دولت را در بانک‌های دولتی افزایش دهد و بانک‌ها را مکلف می‌کند؛ تا 3 برابر این افزایش سرمایه را به تسهیلات حمایت از تولید و اشتغال اختصاص دهند.

 زنگنه اظهار کرد: این تبصره مورد بررسی قرار گرفت اما در نهایت جمع‌بندی درخصوص تبصره 18 به جلسه دیگری موکول شد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی