کد خبر : 17411

عباسپور نشست امروز کمیسیون صنایع را تشریح کرد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی حوزه صنعت و معدن لایحه بودجه ۱۴۰۱ در نشست امروز کمیسیون متبوعش، از رشد حقوق دولتی معادن در لایحه سال آینده خبر داد.

 

روح اله عباس پور   در تشریح نشست امروز(یکشنبه 5 دی ماه(کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در جلسه امروز، بودجه حوزه صنعت و معدن در سال 1401 با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و وزارت صمت مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی افزود: بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن در بودجه سال 1400 حدود 10 هزار میلیارد تومان بود که این عدد در لایحه بودجه سال 1401 به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: به زعم اعضای کمیسیون صنایع و معادن حقوق دولتی معادن برای ایجاد زیرساخت در شهرستان‌هایی که معادن در آن‌ها مستقر هستند، استفاده نمی‌شود بنابراین باید سازوکار مناسبی برای استفاده از این اعتبارات در شهرستان های مذکور به کار گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: دیگر دستورکار امروز کمیسیون، انتخاب 3 نفر از اعضای کمیسیون صنایع و معادن برای عضویت در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 کل کشور بود که براساس رای اعضا، سید محسن دهنوی، مهدی عسگری و سیدعلی موسوی انتخاب شدند

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی