کد خبر : 17374

آزاد:

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس، گفت: با پیگیری‌های انجام شده خوشبختانه در اول دی ماه مزایده مربوط به بخشی از فروش پساب فاضلاب اعلام عمومی شد.

الهام آزاد ، ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از پساب برای صنعت با توجه به محدودیت آب در کشور، گفت: امروزه یکی از چالش‌های مهم کشور بحث آب است که کمبود آن موجب شده در دنیا استفاده بهینه از منابع و استفاده مجدد آب مورد توجه جدی قرار بگیرد.

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شهرستان نایین از سال ۱۳۸۱ پس از واگذاری انشعاب فاضلاب موضوع استفاده از پساب تصفیه خانه مورد توجه جدی قرار نگرفت و حدود ۲۰ سال به هدر می رفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: در این مدت، سرمایه گذاران زیادی در بخش صنعتی به علت کمبود آب نتوانسته‌اند در شهرستان سرمایه‌گذاری کنند و این در حالی است که حدود 50 لیتر برثانیه آب پساب تصفیه خانه نایین هدر می‌رفت.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مستقر در شهر صنعتی نایین حدود یک پنجم این آب را مصرف می‌کنند و این امر اهمیت این موضوع را نشان می‌دهد،گفت: از روزی‌ که  افتخار خادمی مردم شریف شهرستان‌های نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی را پیدا کردم، یکی از اولویت‌های خود را استفاده مجدد از این پساب برای صنایع، فضای سبز و سایر کاربردها قرار دادم.با حضور خامسی در آبفای شهرستان، پیگیری‌های لازم در این موضوع انجام گرفت و در این خصوص چندین جلسه در تهران با حضور مسئولان کشوری ذیربط تشکیل شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده خوشبختانه در اول دی ماه مزایده مربوط به بخشی از فروش پساب فاضلاب اعلام عمومی شد، تصریح کرد: در صورت نهایی شدن قرارداد مذکور در بحث هزینه، ارتقا سیستم فاضلاب شهر نایین و بازسازی، تعمیر و نگهداری سیستم فاضلاب و اصلاح شبکه برای مدت 25 سال مرتفع می‌شود.

نماینده مردم نائین، خور بیابانک در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: از طرف دیگر آب پساب در صنعت و فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد و زمینه رشد و توسعه متوازن شهرستان در حوزه‌های مختلف فراهم می‌شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی