کد خبر : 17317

زنگنه خبر داد؛

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس ضمن انتقاد از عدم اجرای قانون ۱۱ بندی اصلاح ساختار بودجه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور گفت: نامه‌ای در این مورد تدوین و برای رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است.

 

محسن زنگنه رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس ، ضمن انتقاد از دولت به دلیل عدم اعمال قانون اصلاح ساختار بودجه در تدوین لایحه بودجه سال 1401 کل کشور گفت: دولت هیچ کدام از بندهای 11 گانه قانون مصوب مجلس در مورد اصلاح ساختار بودجه را در بودجه سنواتی سال آینده اعمال نکرده و براین اساس طی نامه‌ای به میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه به این موضوع انتقاد کرده‌ایم.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس تصریح کرد: براساس قانون اصلاح ساختار بودجه باید درآمدها و مصارف ارزی و ریالی از یکدیگر در بودجه جدا می‌شد اما این اقدام انجام نشده است و تنها برای اعمال این بند از قانون دولت باید تمامی جداول بودجه را اصلاح کند.

زنگنه تاکید کرد: قانون اصلاح ساختار بودجه به عنوان یک قانون بالادستی در مجلس تصویب شد و متاسفانه در لایحه بودجه 1401 اعمال نشد و ما از دولت خواسته‌ایم تا این اصلاحات را در بودجه انجام دهد.

تصویر نامه زنگنه به رییس  سازمان برنامه و بودجه در ذیل آمده است؛

 
نامه

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی