کد خبر : 17297

رحیمی جهان آبادی تاکید کرد؛

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد در مجلس با بیان اینکه تامین مسکن ارزان خانوارها ارتباط با معیشت مردم دارد، گفت: اگرچه کار ارزشمندی ازسوی دولت جدید برای تولید مسکن کلید خورده است اما اگر نظارت و دقت لازم در پیگیری و ادامه کار نباشد می‌تواند آثار سوء و مشکلات مسکن‌های مشابه را در دولت‌های قبلی داشته باشد.

جلیل رحیمی جهان آبادی بر ضرورت توجه بیشتر به معیشت مردم تاکید کرد و گفت: واقعیت این است که مشکلاتی در مسیر بهبود وضعیت معیشت مردم وجود دارد البته بخشی از این مشکلات زیربنایی است و بخشی به تعاملات اقتصادی ما با جهان مرتبط می‌شود، که اگر در سطح تعاملات ایران با کشورهای جهان ارتقا ایجاد شود، در حل مشکلات تسریع انجام می شود.

وی با بیان اینکه بدیهی است تقویت ارزش پول ملی در تقویت معیشت نقش دارد، گفت:واردات تخم‌مرغ، برنج، روغن و غیره اقدامات مقطعی برای تقویت معیشت است چرا که برای ارتقا اصولی معیشت خانوار، باید اقدامات اساسی انجام داد .  

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه وضعیت ارزش پول ملی، ارتباطات خارجی با دیگر کشورها و صادرات و واردات کشور در حد مطلوب نیست، ادامه داد: به‌یقین تا این مشکلات اساسی و زیربنایی حل نشود نمی‌توان مشکلات اقتصادی را کاملا حل کرد از طرفی ما با یک بروکراسی در وزارتخانه‌ها رو به رو هستیم و متاسفانه مسائلی مانند رانت، تبعیض و ناکارآمدی برخی مدیران، سیستم اداری کشور را با مشکل روبرو کرده است.

وی افزود: بسیاری از واردت‌کنندگان برنج، بارها به بنده مراجعه کردند که صدها تن برنج آن‌ها در انبار گمرک‌ها مانده و با وجود پرداخت جریمه گمرکی، در تامین ارز آن‌ها مشکل ایجاد می‌کنند، لذا این مشکلات نشان می‌دهد؛ سیستم اداری ما ناسالم است.

رحیمی جهان آبادی بیان کرد: اگرچه وزارت جهاد کشاورزی باید به‌صورت ضربتی و فوری بخشی از مایحتاج مردم را وارد کند اما در دراز مدت باید فکری اساسی برای بهبود روابط خارجی و تعاملات اقتصادی داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین مسکن نیز ارتباط مستقیمی با معیشت مردم دارد، توضیح داد: اگرچه کار ارزشمندی ازسوی دولت جدید برای ایجاد مسکن ملی کلید خورده است اما اگر نظارت و دقت لازم در اجرا نباشد می‌تواند آثار سوء و مشکلات ساخت مسکن‌های مشابه را در دولت‌های قبلی داشته باشد لذا باید نظارت شود تا این خانه‌ها با کیفیت مناسب در مناطق مناسب ساخته شوند تا در نتیجه انجام این مهم، بخش قابل‌ملاحظه‌ای از جامعه مسئله پرداخت هزینه اجاره بهای نداشته باشندو بتوانند معیشت خود را تقویت کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی