کد خبر : 17277

طاهری:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیش بینی ۴۰ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی معادن در سال ۱۴۰۱، را قابل تحقق دانست و گفت: ما به دنبال سامانه‌ای شدن حقوق دولتی معادن هستیم تا روش سنتی که رانتی است، از این پس مورد استفاده قرار نگیرد.

در لایحه بودجه سال 1401  بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن حدود 40 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده این در حالی است که این عدد در بودجه سال 1400، حدود 10‌هزار میلیارد تومان بود مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملتدرباره پیش بینی 40 هزار میلیارد تومانی حقوق دولتی معادن در سال 1401، گفت: این درآمد قابل تحقق بوده و منطقی است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه حجم برداشت‌ها از معادن که به طور مثال برای سنگ آهن بیش از 100 میلیون تُن است با هر فرمولی که حساب کنیم، حقوق دولتی معادن که تاکنون محقق شده باید بیش از عدد فعلی باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به وجود ظرفیت‌هایی مانند معادن مس، آلومینیوم و... در کشور، اضافه کرد: اگر حقوق دولتی معادن سامانه محور شود، عدد پیش بینی شده قابل وصول است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ما به دنبال سامانه‌ای شدن حقوق دولتی معادن هستیم تا روش سنتی که رانتی و فساد دارد، از این پس مورد استفاده قرار نگیرد، تصریح کرد: با تحقق این مهم می‌توان حقوق دولتی معادن در بودجه سال‌های آینده  را افزایش داد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی