کد خبر : 16960

کمیسیون اقتصادی طی هفته جاری؛

کمیسیون اقتصادی مجلس طی هفته جاری طی جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی اجرایی شدن سامانه های مرتبط با قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده را بررسی می کند.

کمیسیون اقتصادی مجلس طی هفته جاری در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (21، 22 و 23 آذر ماه) جلسه دارد.

این کمیسیون در روز یکشنبه ضمن برگزاری جلسه کار گروه مالیاتی جهت بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه، به بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از ساختار و عملکرد گروه صنعتی بارز از سال ۱۳۹۰ تاکنون خواهد پرداخت و در ادامه اعضای هیات تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی و بانک‌های واگذار شده در اجرای اصل 44 قانون اساسی را انتخاب خواهد کرد. همچنین این کمیسیون نشست مشترک خود را با سازمان تعزیرات حکومتی به منظور بررسی گزارش عملکرد و برنامه های آتی سازمان برگزار می کند.

کمیسیون اقتصادی در روز دوشنبه ضمن برگزاری جلسه کارگروه تخصصی بررسی طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، نشستی را با مدیران عامل بانکهای دولتی به منظور بررسی بررسی آخرین وضعیت عملکرد و برنامه های آنی نظام بانکی کشور خواهد داشت. در ادامه کارگروه تخصصی بررسی رسوب دارویی در گمرکات کشور جلسه خود را برگزار کرده و اعضای کمیسیون با رئیس و مدیران محترم سازمان امور مالیاتی کشور به منظور بررسی گزارش آخرین اقدامات مربوط به: الف) اجرایی شدن سامانه های مرتبط با قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان ب) اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده ج) طرح نظام جامع مالیاتی د) موضوعات مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمد نشستی خواهند داشت.

روز سه شنبه نیز کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش معاون قوه قضانیه در خصوص مشکلات مالی و مسائل منابع انسانی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه بررسی خواهد کرد.

هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی نیز در خصوص بررسی اخبار روز و نحوه رسیدگی به طرحها و لوایح و امور نظارتی روز چهارشنبه ظهر جلسه خواهد داشت./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی