کد خبر : 16879

زاهدی مطرح کرد

نماینده مردم کرمان در مجلس معتقد است آمریکایی‌ها با هدف ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی، به دنبال بی‌ثبات‌سازی در خاورمیانه و شرق آسیا از هر طریقی هستند که داعش یکی از آنها است.

محمدمهدی زاهدی ، افغانستان را بخشی از پازل منطقه دانست و گفت: هر حزبی که در آمریکا روی کار باشد، سیاست عدم آرامش و ثبات در منطقه را دنبال می کند و اکنون پیگیری این سیاست با حضور غیرمستقیم آنها خواهد بود تا هم از میزان هزینه ها کاسته شده و هم تلفات انسانی ندهند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حضور نظامی آمریکا در کشورهایی همچون عراق و افغانستان هزینه مالی برای آنها داشت، عنوان کرد: آمریکا بر اساس هماهنگی با لابی پشت صحنه خود که صهیونیست ها هستند با خروج از منطقه هزینه ها را کاهش می دهد و با تزریق مالی کمتر و آموزش و تجهیزات گروه های تروریستی که خود ایجاد کرده اند آشوب و فتنه ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: آمریکایی ها تلاش دارند حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی و برخی کشورهایی ایجاد کنند که آنها را همواره مورد چپاول قرار می دهند لذا کشورهای منطقه باید هوشیار باشند که فریب توطئه ها را نخورده و با آنها مقابله کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به فعالیت داعش برای ناامن سازی افغانستان، خاطرنشان کرد: این کشور با پاکستان، جمهوری اسلامی، چین و چند کشور دیگر ارتباط گسترده دارد لذا هدف خوبی برای بی ثبات سازی کل این کشورها است که در نهایت منجر به ناامنی شرق آسیا و تحت الشعاع قرار گرفتن اقتصاد آن می شود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی