کد خبر : 16338

شادمهر خبر داد:

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس از اختصاص ۷۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاهای مرزی استان گلستان خبر داد.

 امانقلیچ شادمهر، نماینده  مردم گنبدکاووس و عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران منابع آبی در استان گلستان گفت: شاید کمتر کسی خارج از این استان تصور کند که استان گلستان به شدت با بحران کم آبی مواجه است.

وی با بیان اینکه در برخی شهرها از جمله گرگان و گنبدکاووس مشکل کم آبی حادتر است، افزود: برای اینکه مشکل کمبود آب شرب شهر گنبد برطرف شود نیاز به 30 حلقه چاه جدید داریم.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد : در سفر معاون وزیر نیرو به استان حفر 9 حلقه چاه مصوب شد که از این تعداد 3 حلقه چاه در روزهای گذشته به بهره برداری رسید و 2 حلقه چاه دیگر نیز طی هفته آینده وارد مدار خواهد شد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس با بیان اینکه وقوع خشکسالی شدید رمق مرزنشینان استان را بریده است، بیان کرد: قرار شده برای تأمین بخشی از آب شرب 15 روستای مرزی، از آب شیرین کن استفاده شود که در حال حاضر آب شیرین کن " کرند و هوتن" در دست اقدام قرار دارد.

شادمهر گفت: برای این روستاها 3 تا 4 حلقه چاه نیاز داریم و طبق قولی که مسئولان دادند امیدواریم آب شیرین کن این منطقه تا دو ماه آینده به بهره برداری برسد.

وی افزود: یک مجتمع آبرسانی دیگر هم برای آبرسانی به بخشی از روستاهای مرزی استان در شهرستان گنبدکاووس در دستور کار قرار دارد که امیدواریم بتوانیم در یکی دو سال آینده هم این مجتمع تکمیل شود.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس خاطرنشان کرد: از محل محرومیت زدایی برای تأمین آب شرب روستاهای مرزی استان 70 میلیارد تومان اعتبار برای سال‌های 1400 و 1401 مصوب شده و بخشی از آن اختصاص یافته است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی