کد خبر : 16316

عسکری در تشریح سفر به کشور برزیل:

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: در دیدار با مسئولان کشور برزیل در راستای تهاتر محصولات پتروشیمی ایران و دریافت نهاده های دامی برزیل و همچنین توازن تراز تجاری بین دو کشور توافق‌های انجام شد.

 

محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، در تشریح سفر به کشور برزیل، گفت: در راستای افزایش مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کشور برزیل به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی به کشور برزیل سفر کرده‌ اند.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست‌هایی با حضور رئیس مجلس سنا ، رئیس کمیسیون کشاورزی و تعدادی از نمایندگان مجلس سنای کشور برزیل راه‌های افزایش و توازن تراز تجاری ایران و برزیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در مقابل واردات نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور محصولاتی شامل انجیر، بادام ، گردو ، کشمش و خرما به برزیل صادر شود. اقدام در راستای تهاتر محصولات پتروشیمی ایران و دریافت نهاده های دامی برزیل نیز در جهت توازن تراز تجاری دو کشور و توافق در جهت اجرای یادداشت تفاهم های کشاورزی در بسط تبادلات دو کشور از جمله مصوبات نشست با مسئولان کشور برزیل بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این سفر یاداشت‌های تفاهمی در خصوص قرنطینه گیاهی، بهداشت دام و دامپزشکی و همکاری بین سازمان تحقیقات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت امبراپا کشور برزیل امضا شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در دیدار با مسئولان کشور برزیل در خصوص برقراری مراودات علمی اساتید دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ایران با مراکز علمی کشور برزیل در جهت افزایش تجارب علمی تحقیقاتی توافق‌های انجام شد./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی