کد خبر : 16238

حسین پور:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: افزایش قیمت اعلامی گوشت مرغ توسط وزارت جهاد کشاورزی اثر روانی بر روی بازار دارد و مردم در این میان آسیب می‌بینند.

امان اله حسین پور عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  در خصوص افزایش قیمت گوشت مرغ اعلامی از سوی وزارت جهاد کشاورزی و توزیع این محصول اساسی در بازار بالاتر از نرخ مصوب، گفت: افزایش قیمت‌های رسمی بر روی بازار و جامعه اثر روانی دارد و نرخ محصولات توسط دلالان و توزیع کنندگان افزایشی بالاتر از نرخ مصوب پیدا می‌کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم تحمل افزایش قیمت‌ها را ندارند، ادامه داد: در حال حاضر دولت قصد دارد ارز 4 هزار و 200 تومانی را به بهانه رانت و فساد حذف کند و در خصوص این موضوع در کمیسیون کشاورزی با مسئولین دولتی مباحث بسیار زیادی مطرح شد. مقطع کنونی زمان حذف ارز دولتی نیست و برای این اقدام دولت باید تمامی شرایط را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید برای حذف ارز دولتی ابتدا افزایش قیمت‌ها را کنترل کند، عنوان کرد: افزایش قیمت گوشت مرغ به هر بهانه‌ای و با هر توجیهی از جمله حمایت از تولید و یا نزدیک شدن به قیمت واقعی در شرایط کنونی اقدام مناسبی نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از میزان پایین نظارت بر بازار و توزیع گوشت مرغ بالاتر از نرخ مصوب، افزود: از دولت گذشته در خصوص عدم وجود نظارت کافی، تخصیص به موقع ارز برای واردات نهاده‌ها، تامین به موقع نهاده‌ها و وجود نا هماهنگی در بین ارکان دولت گلایه هایی داشتیم، متاسفانه در دولت فعلی نیز شاهد نا هماهنگی هایی هستیم و نظارت‌ها دقیق نیست.

حسین‌پور با بیان اینکه ریشه افزایش قیمت مرغ کاهش میزان جوجه ریزی طی 40 روز گذشته است و این موضوع قابل پیش بینی بود، تصریح کرد: باید نهاده‌ها برای مرغداران به موقع تامین و میزان جوجه ریزی آنها رصد و قیمت‌ها نیز در بازار کنترل شود.علی رغم اینکه اختیارات حوزه بازرگانی بخش کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده شده است اما کماکان شاهد بروز اشکالاتی در بخش نظارت هستیم.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت اعلامی گوشت مرغ توسط وزارت جهاد کشاورزی اثر روانی بر روی بازار دارد و مردم در این میان آسیب می‌بینند در حالی که فشار زیادی را تحمل می‌کنند، گفت: تعیین قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند گوشت مرغ و تخم مرغ از حساسیت بالایی برخوردار است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی