کد خبر : 16207

حسن‌پور تاکید کرد:

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با بیان اینکه زنجیره تولید کلید واژه ایجاد اشتغال برای مددجویان و قشر وسیعی از جامعه است، گفت: ایجاد ۲۰۰۰ شغل در سیرجان و بردسیر در دستور کار است.

 شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره)، با دکتر روح‌الله رحیمی معاون کمیته امداد کشور دیدار کرد.

 رییس فراکسیون اشتغال و مسکن در این جلسه با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به توانمندسازی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان کرمان اظهار کرد: باید با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در هر یک از شهرستان‌های استان کرمان، نسبت به تدبیر سازوکارهایی مناسب در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال برای عزیزان تحت پوشش این کمیته در استان کرمان اقدام کرد.

نماینده سیرجان و بردسیر با یادآوری اینکه مردم همیشه در صحنه و انقلابی استان کرمان همواره در مقاطع حساس، یار و یاور انقلاب اسلامی بوده‌اند، افزود: شایسته است در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه معیشت و اقتصاد خانواده‌های ایرانی را هدف قرار داده‌اند و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، نسبت به ایجاد زنجیره تولید در حوزه محصولات استان اهتمام ویژه به خرج دهیم تا برای اقشار وسیعی از جامعه از جمله قشر شریف مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) زمینه اشتغال را فراهم کنیم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: برای مثال در بحث کشت و پرورش گل محمدی که از پتانسیل و ظرفیت فراوانی در شهرستان‌های مختلف استان کرمان برخوردار است؛ باید با ایجاد زنجیره تولید، فرآوری و بازاریابی این محصول باارزش در بازار داخلی و بازارهای خارجی نسبت به برندسازی آن اقدام کنیم و با ایجاد صنایع جانبی وابسته و بالادستی نظیر بسته‌بندی، آرایشی، بهداشتی و عطرسازی، حجم عظیمی از کسب و کار و اشتغال را در استان کرمان فراهم آوریم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در جلسه با معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) در رابطه با ایجاد 2000 شغل در سیرجان و بردسیر برای مددجویان تحت پوشش این کمیته خاطرنشان کرد: با احداث کارخانه تولید پوشاک در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر می‌توانیم زمینه اشتغال عزیزان تحت پوشش این کمیته را فراهم آوریم. از سوی دیگر باید اقدامات جدی در جهت توسعه فعالیت‌های «گلیم شیرکی پیچ» انجام دهیم و با تهیه و در اختیار گذاشتن مواد اولیه، زمینه برندسازی و بازاریابی و صادرات محصولات آن را فراهم کنیم تا حاصل زحمات مددجویان کمیته امداد به خودشان برگردد و دست واسطه‌ها را از دسترنج آنها کوتاه کنیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی