کد خبر : 16205

حسینی‌کیا در تشریح بازدید کمیسیون صنایع از ایران خودرو دیزل:

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بازدید کمیسیون متبوعش از ایران‌خودرو دیزل، گفت: این شرکت تا سال گذشته زیان‌ده بود اما اکنون به دلیل افزایش تیراژ تولید و بومی‌سازی برخی قطعات سودده شده است.

سیدجواد حسینی کیا   در تشریح بازدید امروز (دوشنبه 24 آبان ماه)کمیسیون صنایع و معادن از ایران خودرو دیزل، گفت: این شرکت تا سال گذشته زیان‌ده بود اما اکنون به دلیل افزایش تیراژ تولید و بومی‌سازی برخی قطعات سودده شده است و قابلیت تامین موتورهای دیزلی و خودروهای دیزلی داخلی را دارد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت از ایران خودرو دیزل، افزود: نهادهای حاکمیتی و دولتی مانند وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، بهداشت و درمان بهتر است برای خرید آمبولانس از ظرفیت ایران خودرو دیزل استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ایرانخودرو دیزل در سال گذشته 3 هزار و 700 دستگاه تولید کرد که در حال حاضر ظرفیت تولید بیش از این عدد است، ادامه داد: خودروهای تولیدی توان رقابت با همتای خارجی را دارد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: شهرداری‌ها می‌توانند با انعقاد قرارداد برای خرید اتوبوس به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل از این واحد تولیدی حمایت کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی