کد خبر : 16162

آزادی‌خواه در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی:

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: باید مقدمات اقتصادی مورد نیاز حذف ارز دولتی آن فراهم و تورم زا بودن و یا نبودن آن بررسی شود.

 

 

احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، در تشریح نشست امروز( یکشنبه 23 آبان‌ماه) کمیسیون متبوع خود، گفت: دستور کار نشست امروز در خصوص بررسی لایحه ارائه شده از سوی دولت در زمینه ارز ترجیحی و حذف ارز یارانه‌ای از واردات برخی کالاهای اساسی بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تخصیص ارز دولتی به تامین نهاده‌های دامی در حوزه فعالیت وزارت جهاد کشاورزی است و شامل گوشت مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز و با واسطه شامل لبنیات نیز می‌شود، ادامه داد:در مجموع مخالفتی در زمینه حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی نداریم اما باید مقدمات مورد نیاز آن فراهم و تورم زا بودن و یا نبودن آن بررسی شود.

وی تصریح کرد: اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس خصوصا کمیسیون کشاورزی به عنوان اولویت اول در این حوزه باید در جریان کار قرار بگیرند و زوایای این موضوع را بدانند تا بتوانند بازوی نظارتی توانمندی برای دولت باشند.

آزادی‌خواه با تاکید بر اینکه دولت باید با مقدمات و چکش کاری دقیق و کارشناسی بیشتر در کمیسیون‌ها و سپس در صحن علنی مجلس موضوع حذف ارز دولتی بررسی کند، عنوان کرد: نمایندگان مردم در صحن علنی مجلس به عنوان اعتراض به نحوه عملکرد دولت به تعیین اولویت لایحه تأمین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر رای موافق ندادند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: در قالب همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه‌های مربوطه برآورد خود را در زمینه ارز دولتی در لایحه بودجه 1401 آماده می‌کنیم و برابر تصمیمات اتخاذ شده پیش می‌رویم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…