کد خبر : 16039

حسن‌پور با اشاره به دیدار اعضای کمیسیون اقتصادی با معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد:

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس، گفت: دولت مردمی و مکتبی سیزدهم نباید از مسائل و مشکلات اساسی مردم غافل شود. تورم افسارگسیخته و اشتغال بسیار ضعیف یکی از مشکلات اساسی مردم در طی ۳ ماهه گذشته بوده است.

شهباز حسن‌پور  نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه کمیسیون اقتصادی با حضور معاون اول رئیس جمهور ، گفت: دولت مردمی و مکتبی سیزدهم نباید از مسائل و مشکلات اساسی مردم غافل شود. تورم افسارگسیخته و اشتغال بسیار ضعیف یکی از مشکلات اساسی مردم در طی 3 ماهه گذشته بوده است.

رئیس فراکسیون اشتغال و مسکن مجلس شورای اسلامی خواستار رصد اشتغال کشور در همه حوزه‌ها شد و افزود: در هفت ماهه گذشته نرخ رشد اشتغال در کشور بسیار ضعیف بوده است.

حسن‌پور خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اهمیت ویژه به اصل 127 قانون اساسی مبنی بر اختیارات استانداران شد و گفت: اگر اختیارات استانداران افزایش یابد می‌توانند در خصوص مسائل و مشکلات حوزه‌های استانی خودشان به راحتی و فوری تصمیم‌گیری کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به لزوم اعزام هیئتی جهت تعیین تکلیف کم‌آبی در استان کرمان شد و عنوان کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده و همچنین خشکسالی سال گذشته که در طی 50 سال اخیر بی‌سابقه بوده است، بیش از 700 روستای این استان با تانکر آبرسانی می‌شوند، به‌طوری‌که ظرف 45 روز گذشته تعداد زیادی از قنوات و چشمه‌ها خشک شده‌اند و حتی در بعضی از شهرهای استان کرمان شاهد 45 سانتی‌متر فرونشست زمین بوده‌ایم.

وی تأکید کرد: با توجه به خشکسالی‌های سال‌های گذشته و همچنین کم‌آبی استان کرمان می‌بایست هیئتی جهت کارشناسی و تغییر الگوی کشت به بعضی از شهرهای استان کرمان اعزام شود تا شاید مقداری از این مشکلات برطرف شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شعارهای دولت سیزدهم تبدیل وضعیت نیروهای خدماتی، پیمانی، قراردادی و شرکتی به رسمی بود که تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی