کد خبر : 15924

گودرزوند تاکید کرد؛

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی مشخص خواهد کرد، چه کسانی از رانت بهره‌مند شده و چه افرادی در دولت به آنها کمک کرده‌اند، دستگاه قضا با متخلفان برخورد کند.

 

 

مهرداد گودرزوندچگینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید براینکه تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی یکی از کارهای خوب مجلس است، گفت: افکار عمومی و کارشناسان معتقدند، منافع حاصل از تخصیص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی طی سال‌های گذشته به درستی در اختیار مردم قرار نگرفت و مهمترین دلیل این ادعا گرانی نهاده های دامی و کالاهای اساسی و دارو است.

وی تصریح کرد: براساس قانون و مصوبه دولت قبل باید با تخصیص ارز یارانه ای برای تامین کالاهای اساسی، کالاهای مهم مانند گوشت، مرغ، تخم مرغ و برنج و ... با قیمت مناسب به دست مردم می‌رسید اما نه تنها این کالاها با نرخ مناسب به دست مردم نرسید بلکه هر روز از گوشه و کنار اخبار رانت ارز 4200 تومانی و استفاده عده‌ای خاص از مزایای این ارز به گوش رسید، افرادی که با دریافت این ارز کالایی وارد نکرده و یا این منابع را برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار دادند و یا ارز  یارانه ای را در بازار آزاد بفروش رساندند. 

گودرزوند چگینی تاکید کرد: اکنون با انجام تحقیق و تفحص از نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی و نحوه هزینه کرد آن مشخص خواهد شد، چه کسانی از این رانت بهره‌مند شده و چه افرادی در دولت با چه ویژگی هایی به آنها کمک کرده‌اند، افکار عمومی جامعه در انتظار شناسایی و معرفی این افراد در رسانه‌ها و به قوه قضائیه، برای برخورد هستند و از دستگاه قضا می‌خواهیم پرونده‌های تحقیق و تفحص ارسالی از مجلس را با سرعت و دقت مورد بررسی قرار دهد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی