کد خبر : 15921

بانک ملی ایران در ادامه سیاست های حمایتی خود از تولیدکنندگان کشور و با توجه به افزایش قیمت گندم و نیاز شرکت های تولیدی به سرمایه جهت تأمین مواد اولیه، تسهیلات ویژه ای را به یکی از شرکت های تولیدی آرد اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، شرکت خباز آرد شیراز با قدمت 38 ساله، یکی از شرکت هایی است که برای تقویت توان تولید خود از تسهیلات بانک ملی ایران یاری گرفته و توانسته با تسهیلات سرمایه در گردش این بانک ضمن حفظ اشتغال موجود خود، اشتغال زایی جدیدی نیز ایجاد کند.

این شرکت انواع آرد غنی شده با آهن و اسید فولیک و سمولینا، انواع آرد جهت تولید نان پیتزا، فانتزی، کارخانجات نشاسته، رشته، ماکارونی، کیک، بیسکوییت، ویفر، کراکر و سبوس خوراکی و انواع آردهای آنزیم دار را توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک تولید می کند و اکنون 140 نفر پرسنل فعال (70 درصد بومی، 20 درصد غیر بومی و 10 درصد فصلی) دارد.

بانک ملی ایران 800 هزار میلیارد ریال تسهیلات فروش اقساطی و 985 هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت به شرکت خباز آرد شیراز تخصیص داده است که این تسهیلات می تواند کمک موثری به حفظ اشتغال، ادامه فعالیت شرکت، خرید گندم و پرداخت وجه به موقع آن به کشاورزان و در نهایت افزایش تولید و رونق اقتصادی استان باشد.

همچنین با تسهیلات سرمایه ثابت بانک ملی ایران علاوه بر تجهیز انبارهای ذخیره سازی گندم، برای حداقل 20 نیروی جدید در شرکت اشتغالزایی شده است. 

علاوه بر این، تجهیز انبارهای ذخیره سازی گندم همواره از دغدغه های اداره غله بوده که به استناد جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید طی یک برنامه زمانبندی 4 ساله انجام می شد و علاوه بر تسریع و روان سازی در روند تولید، از حیف و میل شدن مقدار قابل توجهی گندم جلوگیری می کند.

بانک ملی ایران

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…